To bardzo ważne by zdążyć z pomocą na czas! Zwłaszcza gdy mowa o dziecku…

Szanowni Państwo,

To bardzo ważne by zdążyć z pomocą na czas! Zwłaszcza gdy mowa o dziecku…

Tak właśnie było w przypadku Marysi. Zdążyliśmy z dostarczeniem jej eksperymentalnego leku EPI-743, który z USA poprzez Rzym dociera co miesiąc do Marysi. Jego działanie rozpoczęło nowy rozdział w jej życiu. Życiu, które poprzez tą unikalną terapię udało się uratować!

Teraz dzięki Marysi kolejne dzieci w całej Europie przyjmują specyfik, który jest jedyną nadzieją w przypadku rozpoznania u nich bardzo rzadkiej genetycznej choroby Syndromu Leigha.

Lek dodaje energii komórkom, które inaczej obumarłyby prowadząc do nieuchronnej śmierci dziecka. Na szczęście pozytywny wynik leczenia u Marysi zahamował ten proces. I dał nadzieje wielu rodzinom takim jak nasza!

Ale lekarze genetycy śledzą dalszy rozwój Marysi, bo prawidłowy przebieg leczenia oprócz  stałego przyjmowania leku wymaga opieki i wsparcia rehabilitanta, logopedy, pedagoga, neurologa oraz okresowego monitorowania stanu zdrowia Marysi (raz na dwa miesiące wymagane są specjalistyczne badania w rzymskiej klinice Gesu Bambino). Nie mówiąc o specyficznej diecie produktami uzupełniającymi wyżywienie. Dopiero zespolenie tych wszystkich działań pozwoli na pełny sukces w leczeniu dziecka. Dlatego Marysia nadal potrzebuje wsparcia.

 

Jeden procent podatku przekazanego przez Was dla Marysi poprzez Fundacje „Zdążyć z Pomocą” ma rzeczywisty wymiar i konkretny cel. To kontynuowanie podjętej dwa lata temu walki z chorobą. Dlatego prosimy o pomoc dla Marysi.

To tylko 1%, ale tak wiele od niego zależy…

Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie!

Dziękujemy!

Rodzice Marysi

Spread the love